Salı, Nisan 23

Albüm Kritiği: Mosh – Unbreakable Wall

Her grup, hislerini, müzikal bilgisini, kendi kültürel birikimi ile harmanlayarak, yaşadığı bölgeye spesifik elementleri de ister istemez müziğine yansıtsa da, melodilerine, ülkesinin folk yapısını en iyi yansıtan müzisyenlerin İsrail kökenli olduğunu düşünüyorum.

İsrailli grup Mosh‘ta tam olarak böyle tarif edilebilecek bir grup. Muhteşem bir rock sounduna sahip ilk albümü olan “Unbreakable Wall” ile rock müziğe epik bir tat katarak yola çıkmış Mosh. Sakin, huzur dolu melodilerle ve yine aynı sakinlikteki güçlü clean vokalleriyle folk rock olarak adlandırılabilecek, örneklerinden oldukça farklı, özgün bir tarz sunuyor “Unbreakable Wall”.

Bazı şarkılar rock&roll tadı  bırakıyor kulaklarda. 60’lı yıllara, Chuck Berry‘li akımlara yolculuğa çıkarıyor dinleyicisini. Ama o kadar iyi tasarlanmış bir modern altyapısı var ki, işte tam bu sırada özgünlüğünü sergiliyor.

10 şarkıdan oluşan albümde, parçalar çok uzun tutulmamaya çalışılmış. Her şarkı birbirinden bağımsız, her şarkı bir ayrı güzel. Frank Sinatra, Gram Parsons, Chuck Berry, John Denver ve daha birçok usta müzisyenin tarzına yer verilmiş albümde. Albümün 5. şarkısı olan “You’ve Reached My Arms” önce ki şarkılardan farklı olarak bayan vokallerle taçlandırılmış bir düet. Gram Parsons dinleyicisinin kalbini çalacak bir etkileşim sunuyor Mosh bu şarkı ile birlikte.

“Unbreakable Wall” sakin ve huzurlu bir zaman yaratma müziği. Kesinlikle dinlenmesi gereken bir yapım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir