Pazartesi, Mayıs 20

Album Kritiği: Impera – Weightless

Metal müziğin, müzik dünyasındaki yerine bu kadar sağlam kolonlarla tutanmasının en büyük sebebi farklılığı ve farkındalığıdır aslında. Metal müzik asidir, kırılgandır ve fazlasıyla duygusal davranışlarıyla örmüştür tuğlalarını. Bu sebepten ötürü bir metal tarzını yansıtan ögelere diğer tarzları da barındıran bir kombinasyon harmanlandığında ortaya akıl almaz güzellikte bir harmoni çıkabiliyor.

İşte bu birden çok metal müzik tarzını müziğine yansıtmayı başaran nadir gruplardan olan portekizli metal grubu Impera ilk albümü Weightless‘ı çıkardı. Albüm aslında bir melodik death metal örneği gibi görünse de, içerisinde birden çok tarza ev sahipliği yapıyor. Heavy metalden progressive metale, classic rocktan groove metale kadar birçok elemente melodilerinde yer verilmiş.

Albümü daha da anlamlı kılan durum ise temasal içeriği. 9 şarkıdan oluşan Weightless bir konsept albüm. Gerek şarkı sözleri gerekse temasi ile her parça birbirini tamamlar nitelikte, özenle yazılmış. Hem duygusal hem de isyankar.

2017 yılının sonlarına doğru yaklaşırken, Impera’nın ilk albümü olan Weightless kesinlikle adını listelere yazdıracak nitelikte bir albüm olarak karşımıza çıkıyor.

Bandcamp

Facebook

Instagram

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir