Pazartesi, Mayıs 20

Moonspell’in yeni albümü 1755 Kasım’da geliyor!

Kasım ayında, Napalm Records aracılığıyla portekizli grup Moonspell, 1755 isimli albümlerini çıkaracak. Şarkıların tamamı portekizce. Albüm 1755 Büyük Lisbon depremini anlatıyor. Deprem, depreme bağlı çıkan yangınlar ve tsunami sonrası Lisbon ve yakınlarını neredeyse tamamen yok etmiş.

Grup albümü, 1 Kasım 1755’te gerçekleşen ve tüm şehri yok eden depremi anlatan, Moonspell‘in şiirsel, müzikal ve filozofik yansıması olarak tanımlıyor.

Yeni albümde, Under The Moonspell veya Alpha Noir gibi, grubun sevilen albümlerine yakınlık gösteren şarkıların olduğu söyleniyor olsa da, belirtmek gerekir ki en nihayetinde kendi ana dillerinde yazılmış ve kendi tarihlerini anlatan bir temayla, Moonspell onları daha önce hiç duymadığımız bir şekilde geliyor.

Vokalist Fernando Ribeiro albüm için: “Albümün konseptine bayıldık diyebilirim. Özellikle de kendi dilimizde yazılmış olması muhteşem oldu. Ki bence böyle bir albüm üzerinde çalışmak için fırsat kolluyormuşuz. Müzik olarak Extinct‘ten çok daha sert, ama insanların, 18. yüzyılın Lisbon’unun acısını biraz olsun dindirebilmesini istiyoruz, ki bu yüzden orkestra ve preküsyon detaylarıyla taçlandırılmış bir albüm. Portekizce şarkı söylemek, bir vokalist olarak bana daha farklı bir anlatım tarzı katma olanağı sundu. Bu albümde benim işim, depremden kurtulan adam olmak ve yıkıntıları dolaşıp size onu anlatmaktır.” dedi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir