Salı, Nisan 23

22 yıl sonra yeniden Rainbow!

2016 yılının başlarında yeni bir Rainbow albümü çıkarmayı düşünmediğini, artık eski şarkıları söyleyeceği turlara yer vereceğini söyleyen Ritchie Blackmore japon müzik dergisi Burrn!‘e verdiği röportajında fikir değiştirdiğini söyledi ve tam 22 yıl sonra efsanevi rock grubu Rainbow, 2 yeni şarkıyla
hayranlarına muhteşem bir sürpriz yaptı.

Parçalardan biri 1902 tarihli, Edward Elgar‘ın tamamen enstrümental olan “Pomp and Circumstances March no: 1” isimli çalışmasının, yeniden düzenlenmiş hali; “Land of Hope and Glory”. Diğer şarkı ise, bir Rainbow klasiği haline gelen Russ Ballard tarafından yazılmış ve ilk olarak 1981 yılında yayınlanmış olan, şu an hala Rainbow‘un vokalistliğini yapan Ronnie Romero‘nun sesiyle yeniden kaydedilen “I surrender”.

Şarkıları aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Rainbow‘un yeni kadrosu vokalde Romero, Stratovarious‘un klavyecisi Jens Johansson, Blackmore’s Night‘ın davulcusu David Keith, basçı Bob Nouveau ve back vokallerde Candice Night ile Lady Lynn‘den oluşuyor. Ritchie verdiği röportajda “neden Rainbow‘un eski vokalisti Joe Lynn Turner yerine Romero‘yu tercih ettiniz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

Romero inanılmaz yetenekli. Freddie Mercury veya Dio veya Graham Bonet gibi şarkı söyleyebilir. Neden Turner‘a Rainbow‘a tekrar gelir misin diye sormadığıma gelecek olursak, avrupalı hayranların daha çok Dio‘lu şarkıları duymak isteyeceğini düşünüyor olmamdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir