Pazartesi, Mayıs 20

2017’nin Beklenen 5 Metal Albümü

Anathema – The Optimist

Yılın en çok heyecanla beklenen albümlerinden biri olan The Optimist, Anathema‘nın her yeni albümüyle kendini ne kadar geliştirdiğini, tecrübelerinin müziklerine ne kadar olumlu yansıdığını ve her yeni albümde Anathema soundunun daha da fazla progressive bir hal aldığını  gözlemleyebildiğimiz muhteşem bir albüm.

 

Iced Earth – Incorruptible

Birçok metal müzik dinleyicisi, gitar ve fantastik kurgu aşkıyla yanıp tutuşarak en az bir kere dinlemiştir Iced Earth‘ü. Grup, hayranlarını her albümüyle mutlu etmiştir diyemeyiz. Horror Show‘dan sonra müziğinin çizgisi değişime uğrayan Iced Earth, Incorruptible ile eski haline dönüşüm gösteriyor.

Judas Priest, yeni albüm hazırlığında

Judas Priest hayranlarına güzel haberi, Planet Rock‘a konuşan vokalist Rob Halford verdi. 2014 yılında çıkardıkları “Reedemer of Souls” isimli albümlerinin devamı niteliğinde bir albüm üzerinde çalıştıklarını ve, albüm hazırlıklarının neredeyse bittiğini, son dokunuşlarını yaptıklarını söyledi.

Paradise Lost – Medusa

1 Eylül’de piyasaya sürülmesi beklenen onbeşinci stüdyo albümleri Medusa, Paradise Lost‘un ilk albümlerine dönüşü simgeliyor. Doom ve Gothic ögeler ağırlıklı bir albüm olacağa benzeyen Medusa, Paradise Lost hayranlarını oldukça heyecanlandırmış görünüyor.

Arch Enemy – Yeni albüm üzerinde çalışıyor

Günümüzde, birçok brutal vokal yapan kadın vokaliste sahip metal grubu olmasına rağmen, metal müziğin kraliçesi ünvanını kolay kolay kimseye vermeyecek gibi görünen Alissa White-Gluz, Rock Hard dergisine verdiği bir röportajında yeni albümün yazıldığını, bazı bölümlerinin parça parça kaydının tamamlandığını söyledi. Tabii ki yılın en çok beklenen albümlerinden biri.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir